Przedsięwzięcia zrealizowane w Zespole Oświatowym im. Św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach w  ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę :

Czytaj więcej: Przedsięwzięcia zrealizowane w Zespole Oświatowym im. Św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach...

W dniu 23 września 2018 roku na terenie Zespołu Oświatowego w Bielanach Jarosławach odbył się Niepodległościowy Festyn Rodzinny.

Społeczność szkolna wraz z mieszkańcami Gminy Bielany wspólnie świętowali 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Impreza powstała z inicjatywy Stowarzyszenia „Jadwisia”, działającego przy Zespole Oświatowym im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach na podstawie projektu w ramach konkursu dla stowarzyszeń „Rozwój wspólnot i społeczności lokalnych”, finansowanego przez Wójta Gminy Bielany. Współorganizatorami byli: Zespół Oświatowy w Bielanach i Rada Rodziców działająca przy Z.O. w Bielanach oraz Gmina Bielany.

Licznie zgromadzeni uczestnicy festynu zostali serdecznie powitani przez dyrektor Zespołu Oświatowego Panią Renatę Kalicką. Następnie głos zabrali senator Pan Waldemar Kraska, Wójt Gminy Bielany Pan Zbigniew Woźniak, prezes  Stowarzyszenia „Jadwisia” Pani Danuta Księżopolska oraz przedstawiciel Rady Rodziców Pani Grażyna Gąsowska. Kolejnym punktem programu festynu były biegi na trzech dystansach: 300 m, 600 m oraz 1918 m, upamiętniające Odzyskanie Niepodległości przez Polskę, o czym przypominały flagi narodowe niesione przez uczestników biegu. Każdy biegacz na mecie otrzymał medal, bo każdy z nich był zwycięzcą.

Po krótkim odpoczynku na scenie zaprezentowali się wychowankowie naszego przedszkola, a następnie zwycięscy Gminnego Konkursu Piosenki Patriotycznej. Wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a laureaci dodatkowo otrzymali nagrody z rąk senatora RP Waldemara Kraski i wójta Zbigniewa Woźniaka. W tym samym czasie - na murawie boiska do meczu w piłkę nożną przygotowywały się dwie drużyny. Naprzeciwko siebie stanęli ojcowie i synowie. Po zaciętej walce wygrali ojcowie, którzy bez wątpienia są wzorami, autorytetami  dla swoich synów. Gratulujemy tatusiom kondycji.

W dalszej części festynu, na scenie mogliśmy podziwiać występy dzieci i młodzieży szkolnej, prezentujących swoje umiejętności w ramach przeglądu talentów muzyczno-wokalnych. Zaprezentowali się również  uczniowie  Innowacyjnej Szkoły Rozrywkowej w Bielanach.  W trakcie festynu przedstawiciel  Lokalnej Grupy Działania „Bądźmy Razem” Pan Leszek Koper przeprowadził Konkurs wiedzy o LGD oraz wręczył zwycięzcom nagrody. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy sprzętu wojskowego przygotowane przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej z Siedlec. W tym miejscu składamy gorące podziękowania dowództwu i żołnierzom za zaangażowanie i profesjonalizm.

Na finiszu festynu wszyscy doskonale bawili się, słuchając piosenek w wykonaniu zespołu Diley, któremu bardzo dziękujemy za obecność i wspaniałą zabawę.

Organizatorzy zapewnili uczestnikom festynu liczne atrakcje. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Możliwości było wiele: dmuchana zjeżdżalnia, loteria fantowa, kącik plastyczny, zamek dmuchany, mega klocki, malowanie twarzy, tatuaże brokatowe, gry i zabawy plenerowe, duża maskotka Kubusia Puchatka oraz wata cukrowa. Wszyscy uczestnicy festynu mieli zapewniony poczęstunek: bigos, kiełbaski, ciasto i napoje. Dużym zainteresowaniem cieszył się kącik zabaw przygotowany przez Gminny Klub Dziecięcy działający w budynku szkoły. Maluchy mogły spróbować babeczek Buni, napić się soku z gumijagód  i miło spędzić czas pod czujnym okiem cioć pracujących w klubiku. Kształcenie dzieci do lat 3 poszerzyło od września 2018 roku ofertę ZO w Bielanach Jarosławach.

Mimo wietrznej i deszczowej pogody, bogaty program artystyczno-rozrywkowy oraz smaczny posiłek sprawiły, że wszyscy, bez względu na wiek, doskonale się bawili, zapominając o troskach dnia codziennego. Takie imprezy wpływają na  integrację międzypokoleniową lokalnej społeczności i pozwalają ciekawie, radośnie i rodzinnie spędzić czas wolny. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania osób przygotowujących festyn, dlatego gorące podziękowania składamy dyrekcji, nauczycielom  i pracownikom Zespołu Oświatowego w Bielanach, rodzicom, członkom Stowarzyszenia Jadwisia, władzom gminy oraz sponsorom, wśród których znaleźli się: Senator RP Pan Waldemar Kraska, LGD „Bądźmy Razem”, PBS w Sokołowie Podlaskim oddział w Bielanach z Panem Robertem Jakubikiem, właściciel składu budowlanego „Mrówka” Pan Robert Soszyński,  Piekarnia Bielany Państwa Doroty i Andrzeja Bielińskich,  właściciele firmy Topaz Państwo Nina i Zbigniew Paczóscy, Państwo Teresa i Jan Kosieradzcy , Państwo Dorota i Tomasz Miszczukowie oraz Pan Leszek Trebnio , Bogdan Kuc – firma Nowa Jabłonna oraz Placówka Terenowa KRUS w Sokołowie Podlaskim . List do uczestników festynu skierowała  dyrektora oddziału regionalnego KRUS  w Warszawie Pani Joanna Bala. Dziękujemy również serdecznie instytucjom wpierającym działania i program festynu. Wśród nich znaleźli się : Pan Robert Golatowski - przedstawiciela Państwowej Straży Pożarnej z Sokołowa Podlaskiego,  funkcjonariusze posterunku  Policji  w Repkach,  druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej  z Kowies, przedstawicielki służ medycznych- firma Centrum przychodnia Bielany

Patronat medialny nad festynem objęła gazeta „Węgrowskie Bądźmy Razem”. Z przyjemnością gościliśmy też dziennikarkę Wieści Sokołowskich. Dziękujemy wszystkim  za liczne przybycie oraz wspólną zabawę. Zapraszamy na kolejny festyn za rok.

Czytaj więcej: Niepodległościowy Festyn Rodzinny w Zespole im. św. Królowej Jadwigi   w Bielanach Jarosławach